Witamy na stronie Parafii Ścięcia św. Jana Chrzciciela w Mysłowicach

 

Zapraszamy na Pieszą Pielgrzymkę z Grupą rowerową z Mysłowic na Jasną Górę 26 - 29 sierpnia 2022 r.

 

Po raz kolejny oprócz Grupy Pieszych wyrusza Grupa Rowerowa (odrębna trasa, opiekun duchowy oraz techniczny, te same miejsca noclegów, Mszy Świętych oraz posiłków), a w dzień Eucharystii na Jasnej Górze dołączy także Grupa Autokarowa.

Informacje szczegółowe:
* Koszt 170 zł od osoby; dzieci do lat 12 bezpłatnie. Za dodatkowe ofiary- Bóg zapłać!
* Osoby niepełnoletnie, które będą brały udział w pielgrzymce samodzielnie- bez rodziców/opiekunów prawnych, proszone są o dostarczenie do organizatorów „zgody opiekuna” przed pielgrzymką (druki do pobrania w parafiach).
* Organizator zapewnia:
- noclegi w:
     Leśniowie – sala gimnastyczna, WC + prysznic,
     Olsztynie – sala gimnastyczna, WC + prysznic,
     Częstochowie – Hale, łóżka + pościel, WC + prysznic,
- ubezpieczenie pielgrzymów,
- transport bagażu ze swobodnym dostępem na trasie (samochody osobowe z przyczepkami do przewozu bagażów obecne na całej trasie pielgrzymki),
- wodę mineralną i chleb,
- opiekę medyczną – pielęgniarka podczas całej trasy pielgrzymki,

- nagłośnienie podczas przemarszu
- ochronę przemarszu/kierowanie ruchem

Po Mszy Św. w kościele parafialnym na Bończyku 26 sierpnia (piątek) o godz. 7:00 pielgrzymi zostaną przewiezieni autokarami do miejsca wymarszu (Skarżyce)
     Droga powrotna z Częstochowy we własnym zakresie.
* Należy zabrać ze sobą:
- materac/karimatę, śpiwór,
- „paszport covidowy”
- obuwie i odzież stosowną do okoliczności i pogody,
- przybory kosmetyczne, ręcznik,
- kubek oraz sztućce,
- różaniec,
- Pismo Święte,
- dary stołu (tradycyjnie śniadania i kolacje przygotowujemy wspólnie ze zgromadzonych produktów): produkty spożywcze w puszkach, wakowane itp.
- instrumenty muzyczne – osoby chętne,
- własne leki,
- dokumenty osobiste
* W dniu 29 sierpnia o godz. 11,00, na Jasnej Górze, zostanie odprawiona uroczysta Msza Św. za Mysłowickich Pielgrzymów, na którą dojadą autokarowe pielgrzymki z parafii oraz osoby indywidualne. Następnie ok. godz. 12:30 odbędzie się Mysłowicka Droga Krzyżowa na Częstochowskich Wałach.
* Osoby zdecydowane prosimy o niezwlekanie z zapisami do ostatniej chwili (względy organizacyjne). Z góry serdecznie dziękujemy!
* Pieniądze prosimy wpłacać na spotkaniu organizacyjnym lub w pierwszym dniu pielgrzymki.
* Zaproś swoją rodzinę oraz znajomych!

Zapisy oraz dodatkowe informacje:


– dla grupy pieszej
:
tel. 606 429 900;
krzysztof_jamrozy@o2.pl - Krzysztof Jamrozy

 

dla grupy rowerowej:
tel. 692 777 374- Adam Pieszko

Pani Jasnogórska czeka na Ciebie!

Do zobaczenia!

 

 

 

 

Żołnierze ukraińscy, walczący pod Popasną w Obwodzie Ługańskim dziękują

za dary, które na front wysłała im nasza parafia

 

 

 

 

 


Liturgia

2022-06-29, Środa, Rok C, II, Uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła
J 21, 15-19
Dz 3, 1-10
Ps 19, 2-3. 4-5 (R.: 5a)
Ga 1, 11-20
J 21, 17d
J 21, 15-19
2022-06-30, Czwartek, Rok C, II, Wspomnienie Świętych Pierwszych Męczenników św. Kościoła Rzymskiego
Am 7, 10-17
Ps 19 (18), 8-9. 10-11 (R.: por. 10b)
Por. 2 Kor 5, 19
Mt 9, 1-8
2022-07-01, Piątek, Rok C, II, Dzień Powszedni albo wspomnienie św. Ottona, biskupa
Am 8, 4-6. 9-12
Ps 119 (118), 2 i 10. 20 i 30. 40 i 131 (R.: por. Mt 4, 4)
Mt 11, 28
Mt 9, 9-13

Wydarzenia

 

KOMUNIKAT METROPOLITY KATOWICKIEGO W SPRAWIE WSPIERANIA WYŻSZEGO ŚLĄSKIEGO SEMINARIUM DUCHOWNEGO W KATOWICACH

Drodzy Diecezjanie, Bracia i Siostry! 

Trwa nowenna przed planowaną na dzień 20 listopada br. beatyfikacją Sługi Bożego księdza Jana Machy. Ten kapłan, skazany na śmierć w trzecim roku swojego duszpasterskiego posługiwania za pomoc charytatywną świadczoną osobom i rodzinom pozbawionym środków do życia wskutek represji podczas II wojny światowej, zostanie ustanowiony patronem Wyższego Śląskiego Seminarium Duchownego w Katowicach. W gmachu naszego Seminarium urządzana jest izba pamięci poświęcona księdzu Janowi, wkrótce błogosławionemu, w której zostaną umieszczone pamiątki po nim, przechowane w jego rodzinie i przez nią przekazane. 

W budynku Śląskiego Seminarium prowadzone są od kilku lat konieczne prace remontowe, inwestycyjne i termomodernizacyjne. Najważniejszy jest oczywiście fakt, że w tym miejscu alumni, których jest aktualnie pięćdziesięciu czterech, rozeznają swoje powołanie i formują się do podjęcia posługi duszpasterskiej. Integralną częścią tej formacji jest roczny etap przygotowawczy, którego celem jest umocnienie fundamentów życia duchowego, pogłębienie formacji ludzkiej i spotkanie z historią Kościoła lokalnego oraz szeroko pojętą humanistyką i kulturą. Etap propedeutyczny, który w tym roku rozpocznie ośmiu kandydatów, odbywa się w Kokoszycach. 

Seminarium duchowne, które pełni w Kościele szczególną rolę, potrzebuje naszego wsparcia modlitewnego. Za to wsparcie serdecznie dziękuję przyjaciołom naszego Seminarium i wszystkim wiernym, prosząc jednocześnie o nieustanną pamięć modlitewną i dalsze duchowe wsparcie. Swój byt materialny Seminarium zawdzięcza wyłącznie – płynącym z dobrego serca i poczucia odpowiedzialności za Kościół – dobrowolnym ofiarom wiernych. Dziękując za tę ofiarność, gorąco proszę o ofiarę na rzecz Wyższego Śląskiego Seminarium Duchownego w najbliższą niedzielę, 3 października. Kolekta z tej niedzieli będzie przeznaczona na wskazane wyżej cele seminaryjne, na powstanie izby pamięci, poświęconej ks. Janowi Masze oraz na pokrycie koniecznych kosztów związanych z organizacją uroczystości beatyfikacyjnej. Polecam ją Waszej wielkodusznej ofiarności. Za każdy dar serca składam podziękowanie i zapewniam, że seminaryjna wspólnota pamięta o wszystkich darczyńcach w systematycznej modlitwie. 

Życząc błogosławionej niedzieli, przeżywanej w myśl hasła: „Niedziela jest Boża i nasza”, zachęcam do udziału w październiku w nabożeństwach różańcowych oraz udzielam wszystkim zgromadzonym na świętej wieczerzy pasterskiego błogosławieństwa: w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego. 

 

 

† Wiktor Skworc 

Arcybiskup 

Metropolita Katowicki 

Katowice, 23 września 2021 r. 


APEL PRZEWODNICZĄCEGO KONFERENCJI EPISKOPATU POLSKI WS. DNIA SOLIDARNOŚCI Z AFGAŃCZYKAMI

Od kilku tygodni jesteśmy świadkami dramatycznych wydarzeń w Afganistanie, związanych ze zmianą władzy. 

 

Wiele tysięcy Afgańczyków ratuje swoje życie i zdrowie ucieczką z kraju, szukając pomocy we wspólnocie międzynarodowej. 

 

Wsłuchując się w głos papieża Franciszka, który wezwał wszystkich ludzi dobrej woli, by „modlili się do Boga pokoju, aby zamilkł szczęk oręża i by można było znaleźć rozwiązania przy stole dialogu”, zwracam się z apelem do pasterzy i wiernych Kościoła w Polsce o modlitwę i pomoc materialną dla cierpiącego ludu Afganistanu. 

W związku z powyższym, ogłaszam niedzielę 5 września br. „Dniem Solidarności z Afgańczykami”. Dziękuję wszystkim księżom biskupom, którzy podczas Rady Biskupów Diecezjalnych, na Jasnej Górze dnia 25 sierpnia br., poparli jednogłośnie ideę ogólnopolskiej zbiórki na ten cel. 

 

Apeluję, aby w niedzielę 5 września, w każdym kościele i kaplicy w Polsce w czasie modlitwy powszechnej prosić Boga o pokój w Afganistanie oraz w intencji Afgańczyków, a po Mszach Świętych zorganizować kwestę na ich rzecz. 

 

Zebrane fundusze zostaną przeznaczone na długofalowe wsparcie działań Caritas na rzecz migrantów i uchodźców, zarówno w Polsce jak i za granicą. We współpracy z Caritas w Pakistanie, kraju, w którym znajduje się największa grupa uchodźców z Afganistanu, rozpocznie się trzymiesięczna interwencja humanitarna natychmiastowej pomocy dla około 1500 rodzin. 

 

W Polsce już działają Centra Migrantów i Uchodźców prowadzone przez Caritas Polska oraz Caritas diecezjalne. Caritas Polska uruchomi 

ogólnopolski program wsparcia dla uchodźców w naszej ojczyźnie – od pomocy duchowej, psychologicznej, socjalnej, poprzez pomoc językową, prawną i medyczną, aż po doradztwo zawodowe, wsparcie międzykulturowe oraz wsparcie wolontariatu parafialnego i komunikacji z mediami. 

 

Już teraz dziękuję wszystkim wiernym za pozytywną odpowiedź na mój apel ufając, że kolejny raz Polacy pokażą swoje szlachetne serca. 

 

✠ Stanisław Gądecki 

 

Arcybiskup Metropolita Poznański

 

Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski

 

Wiceprzewodniczący Rady Konferencji Episkopatów Europy (CCEE)

 


Linki

Ofiara na parafię
Transmisja na żywo

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia Ścięcia Świętego Jana Chrzciciela, siedziba: Mysłowice, Mieczysława Jastruna 15.