Sprawy bieżące

 

Wzgórze kalwarii z nowym krzyżem misyjnym

( marzec 2022 )

         Od ponad miesiąca trwają prace przy rewitalizacji pagórka znjadującego się obok kościoła. Zmienił on nieco swój kształt i przeznaczenie, stając się małą Golgotą, czy też wgórzem kalwaryjskim, na którym stanął nowy krzyż misyjny. Krzyż góruje nam okolicą i "spogląda" na nasze miasto i parafię, jak Jezus patrzył z krzyża na Jerozolimę. Niech zawsze nam przypomina o miłości naszego Pana do nas i Jego ofierze za nasze grzechy.

       Wykonawcą i sponsorem tego przedsięwzięcia jest pan Grzegorz Biegoń, któremu jesteśmy bardzo wdzięczni.

        Krzyż zostanie pobłogosławiony przez ks. abpa Adriana Galbasa 1 kwietnia 2022, po mszy św. o godz 20:00, która rozpocznie tegoroczną edycję Ekstremalnej Drogi Krzyżowej w Mysłowicach.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ocieplenie stropu kościoła ( listopad 2021 )

 

 

 

Wtorek  16.11.21

Kilkunastu panów przyszło rano do pomocy przy uprzątnięciu górnego chóru. Prace poszły bardzo sprawnie. Przygotowane zostało miejsce na materiał i rusztowania.

 

Piątek 19.11.21

Przywieziony został materiał do docieplenia stropu - 156 bali wełny mineralnej. "Pospolite ruszenie" niezawodnych naszych parafian przyniosło skutek. Zostało wszystko wniesione na chór, a stamtąd ekipa remontowa wciągnęła bale wełny na strop. Prace docieplające strop kościoła ruszyły.

 

Czwartek 02.12.21

Dzisiaj zostały zakończone prace przy docieplaniu stropu.

Bogu dzięki, że tak szybko udało się to zrobić, jeszcze przed największymi mrozami.

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia Ścięcia Świętego Jana Chrzciciela, siedziba: Mysłowice, Mieczysława Jastruna 15.