15.05.2022 - 5. NIEDZIELA WIELKANOCNA

1. Kolekta dzisiejsza jest przeznaczona na potrzeby naszej parafii. Bóg zapłać za złożone ofiary, przelewy i ofiary kopertowe. Za tydzień kolekta przekazana zostanie na cele archidiecezji.

2. O 16:00 zapraszamy na nabożeństwo majowe. O 20:00 modlitwa uwielbienia, w której szczególnie polecać będziemy młodzież naszej parafii, która w poniedziałek przyjmie sakrament bierzmowania.

3. Zachęcamy w miesiącu maju do udziału w nabożeństwach majowych. W tygodniu odprawiamy je o godz 17:30 a w niedziele o 16:00.

4. Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy od poniedziałku do piątku po mszy porannej do 8:30, wieczorem w sobotę od 17:00. Nabożeństwo do MBNP - środa po mszy porannej.

5. W poniedziałek w czasie mszy św. o godz. 18:00 ks. abp Adrian Galbas udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży klas ósmych. Wszystkich parafian prosimy o modlitwę w ich intencji. Kolekta zbierana w czasie tej mszy św. przeznaczona jest na Fundusz Stypendialny im. bł. Emila Szramka, który wspiera zdolną młodzież z niezamożnych rodzin naszej archidiecezji.

6. W piątek o 15:00 zapraszamy do wspólnego odmówienia Koronki do Miłosierdzia Bożego. Spotkamy się pod krzyżem przy ul. Katowickiej.

7. W sobotę 21.05 o 15:00 Bractwo Szkaplerza Św. zaprasza swoich członków na spotkanie.

8. 29. maja odbędzie się tradycyjna pielgrzymka świata męskiego do Piekar Śląskich. Jej program umieszczony jest na naszej stronie internetowej.

9. W czwartek 19.05 ks. abp Wiktor Skworc obchodzi swoje urodziny, pamiętajmy o nim w modlitwie.

10. Sekretarz Miasta Mysłowice prosi, by przypomnieć właścicielom lub zarządcom budynków o ustawowym obowiązku złożenia deklaracji dotyczącej źródeł ciepła do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków (CEEB). Termin ich składania upływa 30 czerwca 2022 r.

11. W dzisiejszym numerze „Gościa Niedzielnego” można przeczytać między innymi o kanonizowanym właśnie Karolu de Foucauld i o miejscach, w których zrodziło się, dojrzewało i realizowało jego powołanie.

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia Ścięcia Świętego Jana Chrzciciela, siedziba: Mysłowice, Mieczysława Jastruna 15.