NIEDZIELA PALMOWA MĘKI PAŃSKIEJ

1. O17:15 zapraszamy na ostatnie nabożeństwo Gorzkich Żali, a o 19:30 na modlitwę uwielbienia przed Najśw. Sakramentem.

2. Rozpoczynamy Wielki Tydzień. Najważniejszym elementem naszego przygotowania do Świąt Paschalnych jest przeżycie sakramentu pokuty i pojednania czyli spowiedzi. W tym tygodniu spowiadamy rano od poniedziałku do środy: przed poranną mszą św. i po niej do 8:30, wieczorem od 17:00 do 18:00 i po wieczornej mszy świętej do ostatniego penitenta. Weźmy pod uwagę to, że nie ma tym razem nocy konfesjonałów.

W Wielki Czwartek możliwość spowiedzi od 16:00 do 18:00, oraz w Wielki Piątek od 8:30 do 12:00 i od 15:00 do 17:00, wieczorem po liturgii do 22:00, w Wielką Sobotę od 8:30 do 15:00. Zachęcamy do nieodkładania spowiedzi na sobotę, bo w konfesjonale będzie spowiadał tylko jeden ksiądz. Zachęcamy do skorzystajmy ze spowiedzi w inne dni, by uniknąć długiej kolejki.

3. Celebracje Triduum Paschalnego będą w następujących godzinach:

- Wielki Czwartek o 18:00 Msza Wieczerzy Pańskiej, po niej adoracja w ciemnicy do 22:00

- Wielki Piątek o 8:00 Ciemna Jutrznia, o 9:00 Droga Krzyżowa dla dzieci, o 15:00 Koronka do Bożego Miłosierdzia i po niej Droga Krzyżowa i o 18:00 Liturgia Wielkiego Piątku, po niej adoracja przy Bożym Grobie do 22:00.

- Wielka Sobota o 8:00 Ciemna Jutrznia, od 9:00 do 15:00 o każdej pełnej godzinie będzie święcenie pokarmów. Przez cały dzień zachęcamy do adoracji przy Bożym Grobie , a o 20:00 zapraszamy na Liturgię Wigilii Paschalnej, na którą zabierzmy ze sobą świece (odpowiednio zabezpieczone).

4. W Wielką Sobotę hospicjum „Cordis” będzie kwestowało przed kościołem, proponując, jak w ubiegłych latach, zakup pisanki - symbol miłości i zrozumienia dla cierpienia ludzi umierających. .

5. W pierwszym dniu Świąt msze będą sprawowane w porządku niedzielnym, nie będzie w tym dniu nieszporów i mszy św. wieczornej o godz. 18:00. Nie będzie także modlitwy uwielbienia przed Najśw. Sakramentem o 19:30. W Poniedziałek Wielkanocny msze dopołudniowe również w porządku niedzielnym i wieczorna msza o godz. 18:00. W Poniedziałek Wielkanocny nie ma nieszporów.

6. W Wielki Czwartek nie będzie czynna kancelaria.

7. Ministranci i ich rodzice sprzedają w kaplicy św. Barbary palmy na Niedzielę Palmową. Z uzbieranych przez nich pieniędzy zakupiliśmy nowe czerwone stroje do służby przy ołtarzu. Będziemy jeszcze szyli także w kolorze fioletowym i zielonym. Dziękujemy za wsparcie, które od Was otrzymali, a tych którzy jeszcze chcą im pomóc zapraszamy Są jeszcze także paschaliki i świece Caritasu w ramach Świątecznego Dzieła Pomocy Dzieciom.

8. Przed wejściem do kościoła ustawione są pojemniki na składanie ubiegłorocznych palm. Prosimy z nich usunąć wszystkie elementy z tworzywa sztucznego, aby można było je spopielić.

9. Przed zakrystią stoi koszyczek, do którego zbieramy ofiary na kwiaty do Bożego Grobu. Bóg zapłać także za ofiary z dzisiejszej kolekty przeznaczone na potrzeby parafii, jak również ofiary kopertowe i przelewy bankowe.

10. Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym” dodatek, który pomoże dobrze przeżyć Wielki Tydzień. Znajdują się w nim modlitwy i medytacje na poszczególne dni – od Niedzieli Palmowej do Wielkiej Soboty.