Ogłoszenia Parafialne

25. NIEDZIELA ZWYKŁA

Dzisiaj przypada Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy.

Pamiętajmy w modlitwie o tych, którzy    z powodu wojen czy innych nieszczęść są zmuszeni do opuszczenia swojej ojczyzny.

1. Bóg zapłać za składane dzisiaj ofiary przeznaczone na potrzeby naszej parafii. Dziękujemy także za składane ofiary kopertowe i przelewy bankowe. Przed kościołami dzisiaj zbiórka organizowana przez Caritas na poszkodowanych przez trzęsienie ziemi i powódź w Maroku. W imieniu poszkodowanych w tej tragedii składamy Bóg zapłać wszystkim darczyńcom i Zespołowi Charytatywnemu za pomoc w zbiórce.

 

2. O 16:00 zapraszamy na Nieszpory, a o 20:00 na modlitwę uwielbienia przed Najśw. Sakramentem.

 

3. Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy od poniedziałku do piątku po porannej mszy św. do 8:30, w czwartek od 17:30 i w sobotę od 17:00. Nabożeństwo do MBNP w środę po mszy porannej i przed mszą wieczorną.

 

4. W środę rozpoczynamy zapowiadany kurs Alfa. Jeszcze są wolne miejsca dla chętnych, którzy chcieliby wziąć w nim udział. Rozpoczynamy kolacją o 18:00 w restauracji Brax. Informacje na plakatach w gablotkach.

 

5. W piątek 29.09 b.r. odbędzie się zbiórka elektrośmieci. Składać je można od czwartku 28.09 na parkingu parafialnym poniżej paczkomatu. Odbiór w piątek o godz. 11:00, po tej godzinie prosimy już niczego nie przynosić na parking.

 

6. W naszej parafii  w każdą sobotę o godzinie 9:00 odbywają się zbiórki ministrantów, zaś o godzinie 10:00 odbywają się spotkania dla dzieci w ramach Oazy Dzieci Bożych. Zapraszamy do wspólnoty ministrantów i naszej dziecięcej wspólnoty wszystkie dzieci naszej parafii.

 

7. Do końca września można zapisać dzieci na katechezę przygotowującą do Wczesnej Komunii Św. Zgłoszenia osobiście u ks. Proboszcza.

 

8. W przyszłą niedzielę z okazji zbliżającej się biskupiej wizytacji kanonicznej naszej parafii homilie w czasie mszy wygłosi kaznodzieja wizytacyjny ks. Stanisław Noga. od piątku 6. do niedzieli 8. października gościć będziemy w naszej parafii ks. bpa Grzegorza Olszowskiego, który odbędzie liczne spotkania, między innymi z różnymi grupami w naszej parafii, osobami zaangażowanymi i pracującymi dla niej, Parafialną Radą Duszpasterską. W najbliższych dniach  ks. Proboszcz osobiście skontaktuje się z tymi osobami.

 

9. 14. października planujemy jednodniową pielgrzymkę po ziemi świętokrzyskiej. Chcemy odwiedzić dwa miejsca Szydłów i Rytwiany (Pustelnia Złotego Lasu).Oba miejsca zwiedzimy z przewodnikiem. Wyjazd będzie o 6:00, przewidziany koszt to 140 PLN. W cenie jest także obiad. Zapisy w zakrystii.

 

10. W zakrystii można się też zapisać na wyjazd na Noc Pokuty do Turzy Śl.

 

11. Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym” tekst o ludziach działających na rzecz zmniejszenia poczucia osamotnienia wśród dzieci niepełnosprawnych.

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia Ścięcia Świętego Jana Chrzciciela, siedziba: Mysłowice, Mieczysława Jastruna 15.