Ogłoszenia Parafialne

5. NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1. Bóg zapłać za składane ofiary pieniężne, które przeznaczymy na pokrycie wydatków związanych z zakończoną pierwszą fazą remontów i malowania naszego kościoła. 

 

2. O 16:00 zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, a o 20:00 tradycyjnie na modlitwę uwielbienia przed Najśw. Sakramentem.

 

3. Serdecznie dziękujemy wszystkim parafianom, którzy zarówno w tym tygodniu, jak i podczas trwającego remontu, pomagali nam w utrzymaniu czystości kościoła. Obecnie trwają prace na zewnątrz nad kaplicą św. Barbary, a w najbliższym czasie czeka nas jeszcze naprawa dachu w części, gdzie przeciekała woda. Po świętach dokończone zostanie malowanie stropu nad chórem. 

 

4. Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy od poniedziałku do piątku po porannej mszy św. do 8:30. Nabożeństwo do MBNP w środę po mszy porannej i wieczorem o 17:40. 

 

5. W czwartek o 19:00 spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do 1. Komunii świętej.

 

6. W piątek o 17:15 zapraszamy na Drogę Krzyżową w kościele. O 19:00 wyruszy Droga Krzyżowa ulicami miasta. Wymarsz z Janowa z Parafii św. Maksymiliana Kolbego w kierunku Parafii NSPJ. Zachęcamy wszystkich parafian do udziału i publicznego uczczenia męki Chrystusa.

 

7. W najbliższą sobotę przypada 1. sobota miesiąca, o 6:30 Różaniec, a po porannej mszy nabożeństwo ku czci Niepok. Serca Matki Bożej. Rano w sobotę odwiedziny chorych i starszych parafian. Będzie to już dla nich okazja do spowiedzi przedświątecznej, prosimy ich zgłaszać w zakrystii.

 

8. Za tydzień przypada Niedziela Palmowa. Stare palmy możemy tego dnia przynieść do spalenia i złożyć w kartonie przed zakrystią. Mszę o 10:30 poprzedzi procesja z palmami. Zachęcamy dzieci, aby przyszły z palmami na tą mszę św., bo po niej będzie konkurs na najładniejszą palmę i nagrody.

 

9. Ks. Mirosław Lech, nasz rekolekcjonista, bardzo dziękuje za wsparcie, które otrzymała jego parafia. Z ofiar zebranych w czasie rekolekcji zebrała się kwota ponad 7000 PLN. Bóg zapłać.

 

10. Przed zakrystią stoi koszyczek, do którego zbieramy ofiary na kwiaty do Bożego Grobu.

 

11. Prowadzona jest akcja zbiórki świec niepotrzebnych, używanych, uszkodzonych oraz czystych puszek po konserwach. Przerabiane są one na świece okopowe dla ukraińskich żołnierzy, będących na froncie. Można będzie je przynosić po mszach do zakrystii, lub do kancelarii w godzinach otwarcia.

 

12. Za tydzień przed kościołem będzie przeprowadzona zbiórka na pomoc uchodźcom.

 

13. Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym” między innymi odpowiedź na pytanie, dlaczego otruto ks. Blachnickiego i jaki wpływ na beatyfikację będą miały ustalenia dotyczące jego śmierci.

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia Ścięcia Świętego Jana Chrzciciela, siedziba: Mysłowice, Mieczysława Jastruna 15.