3. NIEDZIELA WIELKANOCNA

1. W dzisiejszą niedzielę Kościół w Polsce nawołuje wiernych do szczególnej modlitwy w intencji ochrony życia osób nienarodzonych. Słowo na ten temat usłyszymy na koniec mszy św. Chciejmy też tą intencję zanieść w naszych sercach do Pana Jezusa przez wstawiennictwo Królowej Polski. O 17:30 zapraszamy na nieszpory, w czasie których szczególnie chcemy prosić Boga ochronę życia dzieci nienarodzonych. O 19:30 zapraszamy na modlitwę uwielbienia przed Najśw. Sakramentem.

2. W poniedziałek o 17:00 spotkanie dla dzieci klas trzecich i ich rodziców (tych, którzy nie byli w ubiegłym tygodniu).

3. We wtorek po wieczornej mszy św. krótkie nabożeństwo do św. Andrzeja Boboli w intencji Ojczyzny.

4. W piątek o 15:00 gromadzimy się na Koronce do Bożego Miłosierdzia pod krzyżem przy naszym kościele.

5. W piątek o 19:00 pierwsza spowiedź święta dla drugiej grupy dzieci klas trzecich, przygotowujących się do I Komunii świętej.

6. W sobotę rano wyrusza nasza parafialna pielgrzymka autokarowa do Ołomuńca. Spotkanie na parkingu kościelnym o 5:30.

7. Parafia Matki Bożej Bolesnej w Brzęczkowicach organizuje dwie zagraniczne pielgrzymki autokarowe. Pierwsza 7-dniowa do Włoch. W programie przewidziany jest pobyt u św. Antoniego w Padwie, u św. Piotra i Pawła, a także św. Jana Pawła II w Rzymie, dalej św. Franciszka w Asyżu, św. Rity w Cascii, sługi Bożego księdza Dolindo w Neapolu i sanktuarium Matki Bożej Różańcowej w Pompejach. Termin: 13-19.06.2024. Koszt 990 zł + 520 Euro. Druga 8-dniowa do Medjugorie. W programie przewidziany jest Wiedeń, pobyt w Narodowym Sanktuarium Chorwatów (Ludbreg), gdzie przechowywane są relikwie Cudu Eucharystycznego, 3 dni w Medjugorie, 1 dzień w Dubrowniku i na plażach Adriatyku, dla chętnych wycieczka na wyspę Korcula. Termin: 19-26.08.2024. Koszt 990 zł + 440 euro. Zapisy w kancelarii parafii Matki Bożej Bolesnej w Brzęczkowicach. Dodatkowe informacje można uzyskać pod numer telefonu: 736 838 887 wew.103

8. Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym” polecamy artykuły o przyjęciu chrześcijaństwa przez Polskę, związane z piątą rocznicą ustanowienia przez Sejm RP Narodowego Święta Chrztu Polski.

9. W wieku 58 lat, w 33. roku kapłaństwa, zmarł śp. ks. Ernest MOSLER, rezydent Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Mysłowicach. Jego pogrzeb odbył się w sobotę w jego rodzinnej parafii w Lędzinach-Hołdunowie. Prośmy Pana o pokój wieczny dla jego duszy: Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…